Tervendamine

Kui alustada algusest, siis minu unistuseks pole olnud “töö” inimestega. Olen lihtsalt soovinud noorest east alates minna elusügavustesse. Mõista elu ja saada aru, kes ma olen ja miks inimene käitub nii nagu ta käitub. Noorena häiris mind inimeste silmakirjalikkus. Räägitakse üht, tehakse teist ja unistatakse kolmandast. Võib-olla oli see ka põhjuseks miks ma koolieas ei olnud just kõige tervem. Olid pidevad peavalud, seljavalud, seedimise probleemid, kõhuvalud. Kuni ühel hetkel sai sellest mõõt täis ja tegin otsustava muutuse. Alates sellest ajast ei ole minu elus midagi tervise pärast tegemata jäänud.
Üle 30 aasta tervena elatud periood, mõned nohud ja köhad välja arvatud, on andnud kindluse, et see mis teen, toimib. Seda kinnitavad ka abisaanud inimesed. Toetan ja aitan inimesi läbi enda elukogemuse. Kiiksuga ja tervendajaks hakkasid inimesed mind nimetama juba siis kui töötasin veel arvutiinsenerina. Hakati helistama ja kuna maailm on minu jaoks jaatav ehk maailmas ei toimu midagi, mis oleks kosmilises plaanis minu vastu, siis sai nn. tervendamistega hakatud tegelema. Tundus et inimesed vajavad abi.
Tervis tähendab tasakaalu ja harmooniat mõttemeele, füüsilise keha ja tunnete vahel. Need on kolm tasandit, milles väljendub inimeseks olemine. Mida aga inimesed tegelikkuses teevad on see, et ennast haigeks mõelnud inimene proovib ennast “terveks teha” läbi mõtlemise. Läheb poodi ja ostab eneseabi raamatu. Sportlik ja füüsiliselt aktiivne inimene püüab ennast “terveks teha” läbi jõusaali. Emotsionaalne inimene püüab ennast “parandada” muutes oma emotsioone positiivsemateks. Palju õnne teile. Võin mängida selgeltnägijat ja öelda ette, et see pikas perspektiivis ei aita. Vastupidi, mõne aja möödudes on “mured” suuremad ja sügavamad.
Elu on näidanud, et kaasaegne käsitlus elust ei tööta. Minu tervenduste suunanäitajateks on olnud Idamaade iidsed teadmised ja kogemused. Näiteks jooga, milles on kõik need kolm tasandit: meel, keha ja tunded. Toon näite Lääne heaoluühiskonna meditsiiniteadlaste ja idamaade teadlaste erinevast arusaamast. Kusjuures Idamaade inimesed on õnnelikumad ja tervemad. Lääne inimesed järjest rohkem haigestuvad ja tervishoid suudab neid järjest vähem aidata. Uurige statistilisi andmeid. Lääne maailm pöörab järjest rohkem rõhku geenidele, DNA-le. Räägitakse, et inimesel endal pole tervise heaks suurt midagi võimalik teha. Haigused on pärilikud, see on sinu geenides, DNA-s. Naljakas, minu geenid on ka vanematelt. Ka Lääne maailmas on teadlasi, kes ütlevad, et geenid ei otsusta tegelikult midagi. Geenid näitavad seda, mis inimesega toimub. Need geenid on aktiivsemad ehk sisse lülitunud. Ja teiselt poolt on India teadlased alles hiljuti öelnud välja täiesti ühemõtteliselt. Maailmas ei ole olemas pärilikke haigusi, on olemas ainult elustiili ja harjumuste haigused. See ähvardab tarbimisühiskonna aluseid, see ei saa nii olla – hüüavad meie ühiskonna oraaklid.
Aitan sind jõuda oma harjumuste äratundmisele. Näha, mida sa teed oma elus, mis juhib sind alateadvuses. Mille tulemuseks on need haigused, pinged, stressid ja depressioonid, kuhu sa oled jõudnud. Kogu see “töö” nõuab avatust ja julgust oma elule otsa vaadata. Kõik mis sinus ja sinuga toimub on tegelikult positiivse kavatsusega. Toon näite, sa annad oma kogemustele järjepidevalt hinnanguid, et see või teine “asi” ei ole hästi. Sa ei ole rahul partneriga, tööga, palgaga, millega iganes. Ja sa sõnastad selle endas. Samal ajal kui sõnastad, on sul tunded, enamus neist alla surutud ning sa koged aistinguid oma füüsilises kehas. Nende tulemusel teed sa otsuse, annad suuna kuhu liikuda. Ehk näiteks ütled, seda “jama” ma rohkem näha ei taha. Inimesed ei tea, ega taipa, et füüsilisel kehal ei ole valikuvabadust, keha saab ainult alluda peremehele. Aga mis siis teha, kui peremees pole kodus. Peremees hulgub oma mõtetes ja emotsioonides ringi, lastes neil enda üle valitseda. Ta pole isegi teadval, et ta annab sellega kehale korralduse. See kõik on alateadlik tegevus. Tulemuseks hakkab nägemine halvenema. Mida tugevam emotsioon (allasurutud tunded) seda kiiremini kehas muudatused toimuvad. Kui palju on tänapäeva lastel prillid. Kõik räägivad arvutite mõjust, plära. Inimesed on kaotanud oma identiteedi, suhted ema ja isa vahel on teravad ja lapsed ei taha seda näha.
Mitteteadvel inimese tegevust juhib alateadvuslik automaatrežiim. Kuni sa ei suuda oma alateadlikke mustreid näha, seni kaua võid võtta ravimeid, lõigata organeid, teha mida iganes, ühele haigusele järgneb teine.
Toetan sind tagasipeegeldamiste ja elu sügavuste lahti mõtestamise kaudu. Ravimite asemel annan igapäevaseks “kodutööks” eneseteadlikkuse tõstmise harjutusi. See võib olla teadlik enesevaatlus, spetsiifilised jooga asendid, aktiivne meditatsioon või mõni hingamisharjutus.
Kokkusaamiste osaks on ka meditatiivne tervendusseanss. Seanss aitab vabastada füüsilise keha pingeid. See omakorda aitab jõuda elumustrite märkamiseni. Ja sinu energiad harmoniseerivad, rohkem kui olid seda varem. Füüsiline keha saab ainult ise terveneda, keegi teine seda teha ei saa. Teised saavad luua tervenemiseks soodsamad olud, vabastada energiate blokeeringuid jne. Kui ei usu, mine järgmisel korral kui oled ennast vigastanud, arsti või tervendaja juurde, palu neil haav terveks teha. Kõik tervenemised toimuvad sinu kehas, sinu enda keha terveneb. Mida rohkem haavast, haigusest vabaneda püüad, “torgid” ja tema suhtes mõistmatult käitud, seda pikemaks nn. haiguse periood kujuneb. Haigus on tulnud sinu juurde “positiivse” kavatsusega, ta kaitseb sind sinu enda uskumuste kohaselt. Haigus on sinu abiline, kingitus ja kuni sa seda ei mõista ning ei aktsepteeri, ei ole sa ka võimeline oma elu harjumusi muutma. See aga on kiire tervenemise alus. Teisiti öeldes on kogu tervise aluseks teadlikkus, teadvel olek iseendas toimuvast. Protsessi võtmeks on automaatse elamise muutmine teadlikuks elamiseks.
Kui eelnev jutt tundus keeruline, siis võib-olla sellepärast, et sa pole veel elusügavustega kokku puutunud. Kui ma endise arvutiinsenerina näen uut tarkvara, siis võin ka haarata peast, et oh kui keeruline. Kust otsast ja kuidas sellele peaks lähenema? Aga sa alustad kusagilt, võtad instruktsioonid, juhendid, õppevideod, vaatled ja siis hakkab kõik muutuma. Ühel hetkel ütled, oh lihtne, elementaarne. Nii on terve eluga, inimeseks olemine ei ole keeruline. Keeruliseks teeb elu meie vasaku ajupoolkera keskne maailmakäsitlus. Sind on õpetatud kõike analüüsima ja andma hinnanguid. Nii on kujunenud meie kollektiivne uskumuste süsteem. See on nii nagu massiinimestele rääkida tervendajast, siis haarab ta peast kinni. Kogemus Idamaadest näitab, et nii saab ka. Kui nii ei saaks terveneda, oleks see ammu välja surnud. Suur osa inimkonnast (peaasjalikult nn Idamaad) pole veel kaotanud oma ühendatust hinge ja loodusega. Heaoluühiskondade inimeste aju parempoolkera ei tööta enam. Sest kõik mida inimene ei kasuta, lakkab töötamast, hääbub. Alusta mediteerimist ja sa võid jõuda intuitsiooni, loovuse ja inspiratsiooni maailma.
Sind on lapsepõlves õpetatud, et uks käib lahti väljapoole. Aga selgub, et kõik uksed ei käi väljapoole lahti, mõned käivad sissepoole ja ei ole mõtet neid uksi peksta väljapoole. Nad ei lähe sinna. Tule sellesse mida sa oma elus koged, tunneta ja vaatle seda pisut ning siis tulevad spontaanselt, peale rahunemist, ideed ja mõtted mis muudavad su elu.
Kui sul tekkis huvi käia sissepoole teed, siis oled kutsutud osalema Vaikuse Kooli kokkusaamistel, info leiad kodulehelt.
Rääkida tuleb ka rahast, heaolu ühiskonna massiteadvuse religioonist. Lihtsalt öeldes, sobib mulle kohtumistel 30€ tund. Aga arvesta, et mina ei kuulu raha religioossete inimeste hulka. Raha on vaja, et katta kulusid ja sellisena ma teda aktsepteerin. Aktsepteerin ka tasuta või vastastikku kasulikke, vahetuslikke tervendusseansse.
Kohtume siis kui me kohtume, seniks, hoia ennast.
Kalev Veskimäe
+372 5333 0099

TÄHELEPANU! Meie teenused ei asenda arstiabi, vaid on alternatiivteraapia, mis aitab täiendavalt kaasa haiguste taandumisele ja haigusnähtude ennetamisele.

Kalev Veskimäe Vaikuse Kool

Vaikuse-Kool

Kundalini jooga

Kundalini-jooga-Kalev-Veskimäe

Kohaloleku vägi

Kohalolu-hetk
© 2006 - 2022 MK Harmonia OÜ
EE031010220196798229