Blogi

Meedia meist ja tervise teemad

Imeline vahend- sooda

Ma kasutan soodat mitmel erineval moel. Joon vett, kuhu lisan väikese koguse soodat, puhastan erinevaid esemeid, söögiriistu ja pindasid, pesen pesu. Soodaga eemaldan plekke ja külmkapist ebameeldiva lõhna. Soodaga saab eemaldada katlakivi. Sooda neutraliseerib väga hästi higilõhna.

Naatriumbikarbonaat NaHCO3 on sool, mida leidub looduses kristallilisel kujul ja pulbriks peenestatuna tuntakse seda söögisooda nime all.

Meie keha toodab ka ise naatriumbikarbonaati ehk soodat. Seega on sooda meie kehale tuttav aine.

Sooda kui ravivahend inspireerib mind jätkuvalt.

Itaalia arst, onkoloog Tullio Simoncini on uurinud ja kasutanud soodat üle 25 aasta vähihaigete ravimiseks. Ta ise nimetab end „endiseks onkoloogiks", sest tavameditsiini arstid tema soodaravi meetodeid ei tunnusta. Ta on kirjutanud raamatu „Cancer is a fungus" (eesti keeles „Vähk on seenhaigus")

Dr. Simoncini sõnul moodustab seen Candida albicans organismis liigselt paljunedes suuri seenekogumikke. Need kogumikud on „tahked kolooniad" ja seetõttu raskesti mõjutatavad seentevastaste ravimite poolt. Ravimid lihtsalt ei tungi läbi tahke kesta ja seenekogumikud muutuvad peale esimest kokkupuudet ravimiga resistentseks ehk vastupidavaks ravimi toimele. Seetõttu võivad lihtsad seenhaigused kesta igavesti.

Asi on selles, et Candida albicans ehk pärmseen elab meie kõigi soolestikus ja ta on vajalik normaalseks soolestiku toimimiseks. Probleem tekib siis, kui pärmseen hakkab vohama. Vohama saab ta hakata happelises keskkonnas.

Sooda, neutraliseerides happelised jäägid kehas, aitab suurendada organismi aluselist reservi.

Seetõttu on soodalahus võimeline seente kasvu pärssima ja seenekogumikke hävitama.

Huvitav info Dr. Simoncinilt veel seoses nahavähiga. Ta soovitab panna nahavähile ühekordselt 20-30 kihti 7% joodilahust. Selle meetodi tõhusust tõestavad inimesed, kes on sel viisil nahavähist tervenenud.

Euroopas on mitmeid kliinikuid, kus kasutatakse Dr. Simoncini ravimeetodeid.

Aga palun vaata ise, sest oma silm on kuningas: http://www.simoncinicancertherapy.com/en/index.html

Teine arst, kes kirjeldab soodaga ravimist, on Dr. Mark Circus. Tema kodulehel on kirjutatud nii soodast kui joodist, seleenist, magneesiumist, D- ja C vitamiinist, väävlist jt.

Oma raamatus „Sodium Bicarbonate: Nature's Unique First Aid Remedy" (eesti keeles "Naatriumbikarbonaat – looduse ainukordne esmaabivahend") ütleb Dr. Mark Sircus, et naatriumbikarbonaat ehk söögisooda on kasvajate hävitaja, mis on turvalisem ja tõhusam kui miski muu. "Igaüks peaks seda teadma ning asjaolu, et enamikul inimestel pole sellest aimugi, on inimkonna reetmine," ütleb ta.

Dr. Mark Circus: Bikarbonaat (HCO3−) on söögisooda aktiivne koostisosa. Seda inimesele ohutut ainet toodab keha ka ise maos ja kõhunäärmes. Selle leeliseliseks muutvad omadused võimaldavad kehal neutraliseerida ja kõrvaldada happelisust. Hapete kogunemine kehas (mis on veres bikarbonaatide vähenemise otsene tagajärg) kahjustab ainevahetust, vähendab rakkude hapniku omastamise võimet, takistab ensüümide korralikku toimimist ning kujutab endast vananemise ja kõikide haiguste otsest põhjust.

Kui keha on alatoidetud söögi tõttu, mis sisaldab liigselt küllastumata rasvhappeid, pestitsiidide, keemilisi lisa- ning säilitusaineid, langeb keha toodetav HCO3 kogus, luues pinnase diabeedi ja teiste haiguste kujunemisele. Happelises keskkonnas pole rakkudel energia tootmisel võimalik hapnikku kasutada, seetõttu kujutab liigne happelisus endast esmapõhjust peaaegu kõikide degeneratiivsete haiguste kujunemisel – olgu selleks vähk, südamehaigused, artriit, osteoporoos, neeru- ja sapikivid või hambakaaries.

NaHCO3 ehk söögisooda muutub hapetega kokku puutudes süsinikdioksiidiks CO2. Just CO2 vabastab punastest verelibledest hapnikku, muutes selle niiviisi meie rakkude jaoks kättesaadavaks. Piisava CO2 koguseta kehas pole hapnikku võimalik omastada, nii hakkavad arenema erinevad haigused ja vähkkasvajad.


Sooda toimet ja raviomadusi on palju kirjeldatud vene arstide ja teadlaste poolt. Lugesin kellegi venelanna kokkuvõtet sooda toimest. Venelanna nime ma kahjuks ei tea. Ta oli läbi töötanud venekeelseid meditsiinilisi teatmikke ning kogumikke ja tänu talle hakkasin minagi neid uurima

Refereerin tema kirjutist, toon välja ka tema kasutatud teosed:
Михаил Давыдович Машковский«Лекарственные средства»
Eesti keeles: Mihhail Maškovski "Raviained" Mihhail Maškovski oli vene farmakoloog, meditsiiniteaduste doktor. See teos oli minu "õpikuks" Tartu Ülikoolis õppides.
"Большая советская энциклопедия"
Eesti keeles: "Suur nõukogude entsüklopeedia"edaspidi lühend SNE.
"
Большая медицинская энциклопедия". Eesti keeles: "Suur meditsiini entsüklopeedia" edaspidi lühend SME
Андрей Кутузов"Лечение содой"
. Eesti keeles: Andrei Kutuzov "Ravimine soodaga"
Ульяна Саянова "Целебная сода - пепел божественного огня"
. Eesti keeles: Uljana Sajanova "Tervendav sooda- jumaliku sädemega pulber"
„Справочник терапевта" Издательство „Медицина"
Eesti keeles: „Terapeudi teatmik" Väljaandja „Meditsiin" Edaspidi lühend: TT

Nagu juba eelnevalt öeldud, inimese keha toodab ise soodat selleks, et hoida keha aluselisena. Sooda on inimkonnale tuntud juba 2000 aastat. Seda on kasutatud kulinaarias, puhastusvahendina ja ravivahendina.

Soodat on tarvitatud järgmiste seisundite ravimiseks:

 • Vähi profülaktika ja ravi
 • Alkoholism
 • Suitsusõltuvus
 • Narkomaania ja toksikomaania
 • Raskmetallide väljutamine organismist (elavhõbe, kaadmium, vismut, plii jt)
 • Radioaktiivsete isotoopide väljutamine organismist, kiirguskahjustuse profülaktika
 • Soolade ja kivide lagundamine ja väljutamine: soolad liigeste ja selgroolülide ümber, sapikivid, neerukivid, põiekivid, kivid süljenäärmetes.
 • Reuma, podagra, polüartriit, osteokondroos.
 • Tähelepanuhäiretega lapsed.
 • Keha puhastamine mürkainetest, mis tekivad vihastamisest, ärritumisest, vihkamisest, kahtlemisest, kadedusest jt mürgistest mõtetest.
 • Veenilaiendid
 • Südame-veresoonkonna haigused
 • Psüühilised haigused
 • Furunkulid
 • Kõrvetised
 • Kurguvalu, köha, külmetus
 • Konnasilmad
 • Põletus
 • Kõõm
 • Tupeseen
 • Igemepõletik
 • Hammaste valgendamine
 • Putukahammustused
 • Vistrikud
 • Diabeet
 • Kõhukinnisus

Inimese vere pH on vahemikus 7,35-7,47

pH on negatiivne logaritm vesilahuse vesinikioonide kontsentratsioonist ( mol/l ). pH skaala arvuline väärtus näitab kas lahus on happeline, aluseline või neutraalne. (Vikipeedia)

Kui vere pH langeb alla 6,8 (väga tugev happesus e. atsidoos), saabub surm (SNE, köide 12, lk.200). Tänapäeval väga suur hulk inimesi vaevleb organismi suure happesuse käes. Kui vere pH langeb alla 7,25, tuleb koheselt hakata manustama soodat, alustades 5g kuni 40g ööpäevas (TT, 1973, lk.450,746) Ööpäevane maksimumannus on 100g (TT; 1969, lk.468)

Organismi hapestumise põhjusteks on mürkained toidus, vees, õhus. Ravimid, pestitsiidid, väetised.

Suur enesemürgitamine toimub tänu „psüühilistele mürkidele", mis tekivad kehas kui inimene mõtleb „mürgiseid mõtteid". Need on mõtted täis hirmu, rahutust, ärritust, rahulolematust, viha, kadedust, vihkamist, süütundeid jne.

Neid mürgiseid mõtteid enda sees üha korrutades kaotab inimene psüühilist energiat. Selle tagajärjel neerude töö häirub ja neerud ei suuda hoida veres sooda kõrget kontsentratsiooni. Sooda väljutatakse uriiniga.

Nii et pinges, ärritunud, vihase, solvunud, süütunnetes vaevleva inimese organism muutub happeliseks.

Terve organism toodab toitainete seedimiseks tugevalt aluselisi seedemahlu. Seedimine kaksteistsõrmiksooles toimub aluselises keskkonnas aluseliste seedemahlade toimel. Need on kõhunäärmenõre, sapinõre, kaksteistsõrmiksoole limaskesta nõre. Kõik need nõred on väga aluselised (SME, II väljaanne, köide 24, lk.634).

Tugeva atsidoosi (keha happesuse) puhul muutub sapinõre happeliseks pH=7,5-8,5 asemel pH=6,6-6,9. See halvendab seedimist, mille tulemusel tekivad mürgised mitteseedunud jäägid. Hakkavad moodustuma kivid sapipõies, maksas, soolestikus ja neerudes.

Happelises keskkonnas elavad rahulikult parasiidid. Aluseslises keskkonnas parasiidid hukkuvad.

Happelises organismis on sülg happeline: pH=5,7-6,7. Selline sülg lõhub hammaste emaili. Aluselises organismis on sülg aluseline pH=7,2-7,9 (TT, 1969, lk.753) ja hambad ei lagune.

Liigse happesuse neutraliseerimiseks kasutatakse soodat 3-5g ööpäevas (Mihhail Maškovski "Raviained", 1985, köide 2, lk.113).

Sooda, neutraliseerides happelised jäägid, muudab uriini aluseliseks ja kergendab neerude tööd. Ennetab kivide teket. Sooda ülejääk eritub kergelt neerude kaudu (SME, II väljaanne, köide 12, lk.861)

Suured sooda annused (1tl 1 klaasi vee kohta) tekitavad kõhulahtisust. Seega on see imeline vahend kõhukinnisuse puhul.

Parasiitide tõrjumiseks võib lisaks soodalahuse suukaudsele võtmisele teha klüsme (e. klistiiri) soodaveega pärasoolde (Mihhail Maškovski "Raviained" köide 2, lk.366-367)

Soodat tarvitatakse mürgistuste korral. Metanooli-, etüülpiirituse-, formaldehüüdi-, kloroformi-, fluori-, plii-, elavhõbeda- jt. mürgistuste puhul (TT, 1969)

Sooda tarvitamist tuleb alustada väikestest doosidest ja vähehaaval doosi suurendada. Näiteks alguses 2 liitri vee kohta veerand teelusikatäit soodat, suurendades sooda kogust vähehaaval poole teelusikatäieni. Soodavett tarvitada terve päeva jooksul.

Oluline on teha paus 20-30 minutit enne sööki, söögi ajal ja 1,5 tundi peale sööki.

Võib panna ka 1/5 tl soodat 1 klaasi keedetud vee kohta. Sooda kogust suurendada vähehaaval kuni 0,5 teelusikatäieni. Tarvitada 2-3 korda päevas. Seda võib teha kui keha on juba haige.

Oluline on teada, et kui alustada soodavee joomist, muutub enesetunne algul halvemaks erituvate mürgiste jääkainete tõttu. Sel juhul võtta soodat väikeste annustena ja jätkata kuni enesetunne muutub taas heaks. Seejärel võib annust vajadusel ettevaatlikult suurendada.

Sooda on organismile täiesti ohutu, kui seda tarvitada õigetes kogustes!

Mõned näited sooda kasutamise kohta:

 • Kõrvetised: 0,5-1 tl soodat lahustada1 klaasis vees. Juua see ära korraga.
 • Furunkul: furunkuli peale puistata soodat, selle peale aaloe leht ja siduda kinni nii, et see märjaks ei saaks.. Hoida 2 päeva.
 • Kurguvalu, köha: 1tl soodat lahustada 1 klaasis soojas vees. Sellega kuristada kurku.
 • Konnasilmad, kannalõhed: leotada jalgu soodaveega jalavannis, peale seda hõõruda pimsskiviga.
 • Põletus: 1tl soodat 1 klaasi vee kohta. Kompress sellega põletuse peale panna. Vee võib asendada sama koguse taimse õliga ja teha sellega kompressi. Valu möödub 5-10 minuti pärast. Pärast sellist protseduuri ville ei tule.
 • Kõõm: lisada 0,5tl soodat šampoonile. Rasvaseid juukseid pesta nii 1 kord nädalas, kuivi juukseid 1-2 korda kuus.
 • Tupeseen: 1tl soodat lahustada 1 klaasis keedetud vees. Jahutada ja loputada sellega korralikult tupp. Teha seda 2 korda päevas, hommikul ja õhtul 2 päeva järjest.
 • Igemepõletik: 1tl soodat lahustada 1 klaasis kuumas vees. Selle kuuma lahusega loputada igemeid.
 • Putukate hammustused: 1tl soodat 1 klaasi vee kohta. Sellega teha kompressi
 • Mesilase-, herilase nõelamine: teha soodast ja vähesest veest puderjas mass. See nõelamise koha peale ning peale teelehe leht. Siduda kinni ja hoida 12 tundi.
 • Hammaste valgendamine: soodaga hõõruda ettevaatlikult hambaid. Korrata võib 7-10 päeva pärast, mitte tihedamini!
 • Higilõhn: peale dušši panna oasuurune kogus soodat peopessa, vähese veega hõõruda peopesade vahel ja kanda kaenlaalustele.
 • Vistrikud: 1tl soodat segada hoolikalt 1 klaasi kaerajahuga. Segust võtta 1 supilusikatäis ja lisada sellele pisut vett, et tekiks pudrutaoline mass. Mass kanda näole ja hoida 15-20 minutit. Korrata iga päev või ülepäeva

Soovitan lugeda ka Dr. Riina Raudsiku raamatut "Energiakriis". Selles raamatus on ära toodud kõik oluline selleks, et olla terve. Juttu on nii soodast kui vee joomisest ja paljust muust huvitavast. Raamat on kergesti loetav ja annab tervikpildi inimese organismis toimuvast.

Kui oled juba haige, konsulteeri alati enne oma arstiga! Kui oled terve, siis võid alustada nõrga soodavee joomist.

Lisaks: veele võib lisaks soodale lisada ka roosat soola 0,5 tl 2 liitri vee kohta. Roosa sool sisaldab kehale vajalikke mineraale ning muudab vee kehale paremini omastatavaks.

Koostas Marika

×
Stay Informed

When you subscribe to the blog, we will send you an e-mail when there are new updates on the site so you wouldn't miss them.

Tervishoiu hinna ja kvaliteedi nihkes suhe
Vaktsiinid ja autism